+420 608 520 155 aa@aa.cz

Social marketing

Poměrně nová oblast webového (internetového) marketingu, která přímo souvisí s prudkým rozvojem sociálních sítí. Ani sám Mark Zuckerberg netušil, co způsobí tím, že založí něco jako Facebook. Sociální síť, která byla původně určena jenom několika lidem, výlučně kvůli osobním vztahům.

Proč využívat Social Media Marketing?

  • je to velmi rychlé – výsledky jsou vidět záhy
  • potenciální zákazníci přicházeji sami
  • povědomí o vaší značce se šíří zdarma napříč internetem
  • udržování sociální sítě je jednoduché, nevyžaduje žádné speciální programátorské znalosti
  • podpora povědomí o vaší firmě
  • rychlost – máte-li nějakou novinku, aktualitu, novou službu či výrobek – stačí napsat krátký příspěvek, uveřejnit fotku a během jednoho dne o tom můžou vědět tisíce lidí
  • vzhledem k tomu, že vaše konkurence v ČR nejspíš tento typ marketingu nevyuživá, je to pro vás obrovská příležitost, jak je předběhnout…

Sociální statistika

Facebook

Facebook aktivně využívá 85% ženských a 75% mužských uživatelů internetu (to všechno jsou vaši potenciální klienti, kteří často hledají to co je zajímá přímo ve Facebooku, ne přes vyhledávače). 22% SVĚTOVÉ POPULACE POUŽÍVÁ FACEBOOK!

Mobily

80% času, který lidé stráví na sociálních sítích, se děje přes MOBILY (proto je důležité mít mobilní responzivní web – který pro vás rádi naprogramujeme). 

Instagram

32% lidí do 19 let považuje Instagram za úplně nejdůležitější sociální síť světa – tak proč tam neprezentovat fotografie svých výrobků…? Většina uživatelů Instagramu je v rozmezí 18-29 let (pakliže je to vaše cílová skupina klientů, máte vyhráno), dospělých je tam zhruba 6 z deseti. Pizza má největší počet obrázků na Instagramu, následuje steak a sushi (Máte restauraci a nejste na Instagramu? Bože, na co ještě čekáte…)

Pinterest

93% uživatelů Pinterestu plánuje svůj další nákup právě zde – využívají nabídky firem, které se zde prezentují.

Twitter

29% lidí s vysokoškolským diplomem preferuje používání Twitteru (a o vás tam dosud není ani zmínka… tak jak vás mají najít? 81% uživatelů Twitteru navštíví tuto síť min. 1x denně

Kolik sítí využíváte?

56% dospělých lidí má víc než jeden profil – to znamená, že aktivně využívají nejméně 2 sociální sítě, kde vyhledávají firmy, události a výrobky, které je zajímají.