Antique Ahasver

Starožitný krámek v samotném centru Prahy, který na vás hned u vstupu dýchne nostalgickou atmosférou let minulých. Najdete zde obrovský výběr krásných a originálních předmětů pro sběratele.

  • staré šperky s českým granátem z konce 19st. až do roku 1940
  • stříbrné brože, náramky, prsteny, náhrdelníky, náušnice a přívěsky
  • velký výběr staré české bižuterie vytvořené kombinací skla a obecného kovu, která má u nás mnohaletou tradici
  • skleničky, hrníčky, sady a i jednotlivé kousky

Krajky: mnoho druhů krajek v různém provedení (paličkovaná, háčkovaná, šitá krajka…)

Velký výběr ručně i strojově vyšívaných deček různých velikostí – od malých, které je možné použít pod vázy nebo sošky až po velké dekorační kousky.

Ubrusy nabízíme v různých velikostech, technikách vyšívání a tkaní (richelieu, toledo, plné vyšívání, děrování, křížkový steh…) Jsou vyrobeny ze lnu nebo bavlny. Máme i krásné damaškové soupravy ubrusu s ubrousky ke slavnostnímu prostírání.

Ozdobné bohatě vyšívané přehozy a záclony, jsou většinou vyrobeny z jemné tkané bavlny (etamin) nebo technikou síťování či výšivkou na tylu. Přehozy máme pro 1 i 2-lůžkové postele.

Vyšívané povlečení z přelomu 19-20st. na velké polštáře i vyšívané nebo krajkové povlečení na dekorační polštářky. Ložní soupravy vyšívané nebo z damašku.

Společenské i vycházkové šaty a módní doplňky/klobouky, rukavičky, kabelky, límce… (z konce 19st. až do roku 1960).

Nabízíme tradiční české a slovenské kroje z různých regionů, které jsou výsledkem originální práce žen předávané z generace na generaci. Kroje jsou nádherně zdobené lidovou výšivkou, korálky, flitry a kovovou nití. Jsou ukázkou staré ruční práce, která dnes již nemá pokračovatele.

Poslední články

Facebook

Recenze

Co o nás napsali naši zákazníci...

Výborný obchod se starožitnostmi, kde vám poradí milý personál. Doporučuji!
Ondřej Hudec
Pánové! Pokud zde necháte svou ženu, bude velmi šťastná a bude se bavit celé hodiny. Fantastický malý obchod! Během této doby můžete navštívit bar na druhé straně ulice a vychutnat si vychlazené pivo. Na zdraví!
Martin Ulvbielke
Prodavačka je naprostý starožitný znalec a KRÁSNÁ žena, která vám nejen prodá starožitnosti, ale chce, abyste znali příběh, který se za tím skrývá. Děkuji za můj přívěšek s křížkem, připravili jste mi nezapomenutelnou návštěvu Prahy. ❤️
Poornima Lakshmi

Kontakt

+420 608 203 735

Prokopská 3, 110 00  Praha 1 - Malá Strana

E-mail: antique@ahasver.com

Otevírací doba: Út - Ne / 15:00 - 19:00